Uygunluk Değerlendirmesi Derneği olarak 4. Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Sempozyumu’nu 11-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müzesinde tamamlamış bulunmaktayız. Bu sempozyumu düzenlememizdeki amaç zorlu zamanlardan geçen ulusal-uluslararası ticaretimizde “Uygunluk Değerlendirme”nin önemini bir kez daha vurgulamak olduğu kadar, günlük hayatımızın tam da içinden bir kavram olan “Uygunluk Değerlendirmesi”nin kamuoyunca daha iyi anlaşılmasını sağlamaktı. Bu açılardan son derece başarılı bir etkinlik yapmış olduğumuzu söyleyebilirim.

Sempozyum öncesinde vatandaşlarımızda uygunluk değerlendirme ile ilgili farkındalık yaratma ve ürün güvenliği ilgili endişelerini görmek amacıyla geniş kapsamlı anket çalışmaları yaptık. Bu çalışmanın ilgi çekici sonuçlarını Sempozyumumuzda sunduk. Ayrıca Sempozyumda başta Ekonomi Bakanlığımız olmak üzere ürün güvenliği ile ilgili mevzuat hazırlayan ve piyasayı denetleyen Bakanlıklarımız, son gelişmeleri ve verileri sundular. Toplamda eşzamanlı sürdürülen 7 ayrı oturumda Ülkemizden ve yurtdışından son derece değerli uzmanlarımız 30 bildiri ile katılımcıları ve kamuoyunu bilgilendirdi. 250 civarında katılımcı sempozyumumuzu salonda takip etti. Sempozyumla ilgili 20.000 kişiye aktif mailing ile, 56.000 kişiye ise sosyal medyadaki sempozyum etkinliği üzerinden duyuru yapıldı. Sosyal medya sayfaları ve sempozyum internet sitesinde 175.000 tıklanmaya ulaşmış bulunmaktayız.

Sempozyuma bu önemli ilginin daha büyüğü basın tarafında oldu. Özellikle ürün güvenliği endişe ölçümlerimiz ve Bakanlıkların sunumlarında yer alan verilere ilgi gösteren basınımız, son yıllarda herhangi bir etkinlikte olabilecek en yüksek oranda Derneğimiz ve Sempozyumumuz hakkında haber çıkardı. Şöyle ki; sempozyum sürecinde toplamda 8 ayrı TV kanalında haberimiz yer aldı. Çok takip edilen TV kanallarının anahaber bülteni gibi en kıymetli alanlarında haberlerimiz uzun süreli çıktığı gibi sempozyum esnasında iki önemli haber kanalına canlı yayında bilgi verdik. TV kanallarının yanısıra Sempozyum ve Derneğimiz hakkında 44 ulusal gazetede büyük sütunlarda haberler çıktı. Ayrıca toplam 458 internet sitesinde haberlerimiz yer aldı. Sempozyumla ilgili haberleri ve sempozyumdan fotoğrafları Derneğimiz’in facebook ve youtube sayfalarından görebilirsiniz. Ayrıca bildirilerle ilgili e-kitap hazırlığı devam etmekte olup en kısa zamanda bilgilerinize sunulacaktır.

Kısaca özetlemeye çalıştığım ve pek çok ilkleri de bünyesinde barındıran 4. Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Sempozyumu’na katkılarından ötürü öncelikle tüm Uygunluk Değerlendirmesi Derneği Üyelerine ve Yönetim Kurulumuza, bizlerden desteğini hiç esirgemeyen Bakanlıklarımıza, sponsorlarımıza, tüm konuşmacı ve oturum başkanlarına, organizasyon ve basın müşavirliği firmalarımıza, katılımcılara ve ilgilerinden ötürü tüm Türk Halkına teşekkür ederim. Sonraki sempozyumlarda görüşmek dileklerimizle…

Sevgi ve saygılarımla,

Selçuk Uçar – UDDER Yönetim Kurulu Başkanı

Post a comment

Your email address will not be published.

İlgili Duyurular