ASO işbirliği ile Ürün Güvenliği Semineri düzenleniyor.

UDDer ve TURKLAB tarafından Ankara Sanayi Odası işbirliği ile 23 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da ASO Konferans salonunda Ürün Güvenliği ve Uygunluk Değerlendirmesi konularında toplumda farkındalığın geliştirilmesi, ürünlerimizin marka değerinin artırılmasına katkı sağlanarak ihracattaki payımızın artırılması amacıyla, ilgili tüm paydaşların katılımı ile sektördeki gelişmelerin değerlendirileceği  “Ürün Güvenliği Semineri” düzenlenecektir.

Ürün güvenliğine yönelik ilgili tarafların bir araya gelerek uygunluk değerlendirme faaliyetlerinin ürün güvenliği açısından gelişimine yönelik katkılarının paylaşılacağı seminere düzenleyici kuruluşlar (Ekonomi Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, BST Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı), TÜRKAK ile üretici ve tüketici temsilcileri katılarak mevcut durum ve iyileştirmeye yönelik görüş ve önerilerini paylasacaktır. Seminerde ayrıca Avrupa Laboratuarlar Birliği (Eurolab)  Başkanı Mr. Jiri Sobola, Avrupa ve dünya ölçeğinde mevcut durumu irdeleyerek alınan önlemler konusunda sunum gerçekleştirecek, deneyimlerini paylaşacaktır.

Seminere katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin 18 Eylül 2014 tarihine kadar udder@udder.org.tr adresine kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Ürün Güvenliği Semineri programı için lütfen tıklayınız.

Post a comment

Your email address will not be published.

İlgili Duyurular