UDDer,  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 13-14 Haziran 2014 tarihlerinde düzenlenen I.Muayene ve Test Çalıştayı’na katıldı.

UDDer; 10. Kalkınma Planı çerçevesinde “Yurtdışından Alınan Test ve Muayene Hizmetlerinin Ülkemize Kazandırılması” projesi kapsamında T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 13-14 Haziran 2014 tarihleri arasında TSE Gebze Kampüsünde düzenlenen “I.Ulusal Muayene ve Test Çalıştayı” nda gerçekleştirilen panele katılmıştır. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ayfer Adıgüzel tarafından gerçekleştirilen sunumda ülkemize kazandırılması gereken test ve muayene hizmetlerinin uygunluk değerlendirmesi sektörü açısından önemi vurgulanmıştır, uygunluk değerlendirmesi sektörünün sorunlarına vurgu yapılmış, çözüm önerilerine yönelik dernek görüşü sektör temsilcileri ile paylaşılmıştır.

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sn. Davut Kavranoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan çalıştaya kamu ve özel sektör kuruluşlarından 300 civarında temsilci katılmıştır.

Post a comment

Your email address will not be published.

İlgili Duyurular