TUSİAD ve KALDER işbirliğiyle 12-13 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenen 22.Kalite Kongresi Fuar katılımcısıydık. 

KALDER; ülkemizde üretim ve hizmet kalitesi olarak kuruluşlarda, yaşam kalitesi olarak da bireylerde Toplam Kalite olgusu ile yerini özdeşleştirmiş bir kuruluştur.

22.si düzenlenen bu  kongrede KALDER yaşanmış deneyimlerini çok başarılı bir organizasyon etkinliği ile tekrar ortaya koymuştur.

Genel çercevede fuar çalışma ve hizmetlerine baktığımızda; fuar öncesi bilgilendirme, servis hizmetleri ile fuar alanında verilen hizmetler eksiksiz yeterli ve profesyonelceydi.UDDer olarak Fuara katılım amacımız;

Tanınırlığımıza katkıda bulunmak,

Kurumsal imajımızla birlikte iş fırsatları oluşturmak,

Potansiyel üye arayışı, olarak özetlenebilir.

Kongre katılımcıları kalite olgusunda yüksek değerlere sahip bir profil çizerken, fuar ziyaretçileri kalite kavramlarıyla ile tanışık, ancak tanımlarını genişletmeye ve öğrenmeye açık bir profil gösteriyordu, girişimler için bağış toplama temel eğitim kampı aracılığıyla.

Ziyaretçiler, UDDer Uygunluk Değerlendirmesi Derneğini Kalite ve Kalder bağlamında ilişkilendirme zorluğu taşıyorlardı. Yaklaşık 200 broşür dağıttık.

Standımızı ziyaret ederek kartvizitlerini aldığımız firma yetkililerine ziyaretleri için teşekkür yazısı gönderdik.

Sadece KALDER’in deği,l sektörel olarak başta İstanbul olmak üzere diğer kentlerimizde de düzenlenen kongre ve fuar etkinliklerine katılarak bu tanıtım faaliyetlerimize devam etmemiz gerektiği değerlendirilmektedir.

“Mükemmelliği Paylaşmak” Temasının ele alındığı kongrenin özel oturumları ve panel konularına gözattığımızda; UDDer olarak tüm bu konularda olduğu kadar çok daha fazla konuda uygunluk değerlendirmesi faaliyetleri ile ilişkili görüş ve bilgi aktarabilecek deneyime sahibiz.

KALDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Doğan’la Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Selçuk Uçar’ın Kongre sonrası detaylandırılmak üzere UDDer’in gelecek kongrede konuşmacı olarak yeralması ile ilgili bir görüşmesi olmuştur.

2014 yılı kongre fuar katılımlarını planlarken, UDDer’in misyonu ile  yaptığı faaliyetleri anlatan ya da spesifik sektörel bir konuda bir konuşma yapmayı da planlamamız uygun olacaktır.

Konuşmacı olarak yeralacağımız bir kongrede fuar katılım amacımızı gerçekleştirmeye daha çok yaklaşacağımızı düşünüyorum.

İki yılda bir basılan sektörel bir firma fihristi olan “KALDER Kalite Atlası” ile fuar sırasında bağlantı kurulmuş kartvizit ilan konusunda indirimli rezervasyon yapılmıştır.

Post a comment

Your email address will not be published.

İlgili Duyurular